חברת livedns – אחסון אתרים וורדפרס

את חברת livedns אני מכיר שנים ארוכות, מדובר על אחת החברות הוותיקות יותר בתחום אחסון אתרים בישראל. אני אישית מאחסן את הדומיינים שלי אצלהם למעלה מעשור. יצא לי מספר פעמים לאחסן אתרים של לקוחות אצלהם, סה"כ החוויה היתה תמיד נחמדה, אם כי לא תמיד הרגשתי שהם מתאמצים מספיק על מנת לספק את צרכי הלקוח. בחנתי את הפתרונות שחברת livedns מציעה ללקוחותיה.
אני משתמש במסגרת הפעילות שלי באתרי וורדפרס ובאתרי ג'ומלה. לשם המבחנים שערכתי לחברות האחסון השתמשתי בעיקר באתרי וורדפרס ובחרתי חברות אחסון שמצהירות שהם מומחיות באחסון אתרי וורדפרס, במקרה של livedns, הם מצהירים זאת ומספקים חבילה ייעודית לאתרי וורדפרס,  יצאנו בלירה לבדוק זאת.
כמשתמשים סטנדרטים בשרותי אחסון של אתרים, מה אנחנו מחפשים? מהירות, איכות יציבות ושירות לקוחות איכותי שיתן מענה בכל צרה ובעיקר אם לפעמים יש תקלה, אז נחמד שחברת האחסון מנסה לעזור אפילו אם זה לא נמצא בתנאי ההתקשרות.


לי באופן אישי המהירות בה באתר שלי עולה עבור הגולש זה הדבר החשוב ביותר, אין לי פשרות בעניין זה, בעולם שלנו שהכול כה תזזיתי ומקבלים החלטות לפעמים במספר שניות, המהירות שבו האתר שלי יופיע לגולש לאחר שאיתר אותו באמצעות מנוע חיפוש או הגיע אליו כתוצאה מפרסום או מאזכור ברשת חברתית זה עניין קריטי ביותר.
אני משתמש בכלים המובילים הקיימים היום על מנת לבצע בדיקות מהירות, הכלים שאני משתמש בהם הם:  Gtmetrix, Google Page Speed Insights


בדיקת מהירות

מצ"ב התוצאות של מבחני המהירות , המבחנים נעשו באופן אקראי, בזמנים שונים וללא מחשבה מכוונת, אלא, בזמן הפנוי שהיה לי ביצעתי מבחני מהירות, התוצאות תמיד היו טובות מאוד גם באופן אבסולוטי וגם ביחס לאחרים.


Google page speed insights

חברת livedns - אחסון אתרים וורדפרס

חברת livedns - אחסון אתרים וורדפרס

GTmatrix Check

חברת livedns - אחסון אתרים וורדפרס
בדיקת מהירות Gtmatrix

מבחן מהירות עליית אתר הבית של livedns חברת אחסון אתרים
עליית אתר מלאה 7.7 שניות

בדיקת עומסים

מבחן עומסים – אחסון אתרים

בדיקת העומסים שלנו נעשית באמצעות מערכת load impact אני מדמה מצב שבו במשך מספר דקות יש כ 50 משתמשים בו זמנית באתר ואז אני בוחן את היציבות של השרת, מדובר בעומס לא גבוה, אך בהחלט עומס שמאחל לכל מי שיש אתר עסקי קטן ובינוני :).
במהלך הבדיקה העברתי 150 מגה בייט ויצרתי כ 10063 בקשות לשרת. הבדיקה התבצעה ב 13 לפברואר שנת 2019 בשעה 11:42. מאחר והבדיקות לא היו טובות, עשיתי בדיקה נוספת, אך התוצאות היו אותן תוצאות.
חשוב לציין, ששהבדיקה נעשית מארה"ב לישראל וזה בהחלט פוגע בביצועים, אבל לי היה חשוב לבדוק את רמת היציבות שחברת אחסון האתרים livedns מספקת.

חברת livedns - אחסון אתרים וורדפרס

גרפים – התמודדות השרת עם בחינת העומסים

חברת livedns - אחסון אתרים וורדפרס

שימושיות

סי פאנל הוא פאנל הניהול הנפוץ בעולם, עבדתי איתו שנים רבות, המתחרים המרכזיים שלו הם Plesk ו Direct admin. באופן כללי, סי פאנל מספק את מה שצריך, אני מעדיף את Plesk מאחר והוא יותר ידידותי, אבל סה"כ בתור משתמש סטנדרטי, העיסוק שלנו עם הפאנל של ניהול השרת הוא מינורי ולכן לא ממש צריך להתרגש.
סוגיה חשובה היא שרוב חברות אחסון האתרים הגדולות עובדות עם Cpanel ואז ברגע שאנחנו עוברים משרת בחברה מסויימת לשרת בחברה אחרת, מאוד קל לבצע את העברה בין החברות.


מחירים לדוגמא

מחיר אחסון לאתר וורדפרס עם פאנל ניהול – 88 שח לחודש

מחיר אחסון לריסלר / בונה אתרים / איש SEO

 •  
הכרעה: לירה - סקירות אמיתיות!
 • שרות לקוחות - 8.5/10
  8.5/10
 • זמן תגובת שרת - 7.8/10
  7.8/10
 • יציבות השרתים - 4/10
  4/10
 • מחיר - 2.7/10
  2.7/10
ציון כללי
5.8/10

סיכום: לירה - סקירות אמיתיות

חברת livedns היא חברה רצינית, ספקית שרותים משמעותית בנוף אחסון האתרים בישראל, במספר שיחות טלפון מולם, לא אהבתי תמיד את הגישה של הנציגים שלפעים היתה גישה מתנשאת, אבל סה"כ זו חברה שניתן לסמוך עליה ולאחסן את האתר העסקי או האישי שלנו מבלי לחשוש. הבעיה המרכזית היא המחיר המאוד גבוה שהם מבקשים על אחסון אתר וורדפרס, בעיני זה מחיר שערורייתי ואין לו כל הגיון במיוחד לאור המחירים אצל שאר הספקים ולכן התוצאה שלהם במבחן זה נפגעה. 

בעד!

 • קבלת 3 ג'יגה ראם מובטח.
 • מאפשרים חיבור ל cloudflare.
 • נפח אחסון 4 ג'יגה.

נגד!

 • תגובה איטית מגישה לאתר בחו"ל.
 • שרות הלקוחות לענות לאחר מספר שעות.
 • אין שרות לקוחות בצ'אט.
 • יקר, יקר, יקר מאוד ולא מוצדק.

השאירו תגובה

Sending

שינוי גודל גופנים
ניגודיות